Zabudli ste heslo?
PrihlásenieRegistrácia

Škridla vs. plech

Baška

Bratislava II
Registrovaný od 20.11.2013
Počet príspevkov13 Počet komentárov0 Počet likov7

Skupiny:
Užívateľ nie je členom žiadnej skupiny.

Fotoblogy

Interiérové svietidlá
pocet likov 8
Baška
Dobrý deň, na jar sa chystáme prerábať dom. Nevieme sa rozhodnúť, či dať na strechu klasickú škridlu alebo plech. Máte s tým skúsenosti?
20. november 2013 o 13:57
fantomas
Ahoj Baska,mas viac moznosti: v prvom rade zavisi od typu strechy potom co sa ti paci a najdolezitejsie - financie Moje preferencie (odhliadnuc od financii) - plech

20. november 2013 o 14:01

Rissso
Tiež by som sa na to pozeral predovšetkým z finančného hľadiska. Tak či tak sa to časom bude musieť meniť - opravovať.

20. november 2013 o 14:13

Tibor
No, financie su dobra vec a co tak STATIKA.Na tu sa zabuda? To je najdolezitejsie hladisko. Ved skridla je 100krat viac tazsia, narocnejsia na nosnost. Nezabudajte na to, nie ze vam to potom po nasnezeni vsetko padne - pozname dobre z televiznych novin :)

20. november 2013 o 14:15

lea777
My mame doma uz 20 rokov plech. Nevidim v tom ziaden problem. Vsetko drzi a ma to este jeden bonus, ked prsi, krasne sa to ozyva a cloveka to uspava - co viac si mozem zelat. Niekedy si dokonca pripadam ako pri mori - taky sum je to :)

20. november 2013 o 14:27

Jozef
No, niekedy by ste ostali prekvapeni, ze sa plech moze cenovo vyovnat skridle. Na to by som si pri celkovej kalkulacii dal ozaj pozor

20. november 2013 o 15:26

Tomas J
@Baška presne ako tu niektori pisu je to aj otazka na statika, plech je lahucky oproti skridle. Zalezi este aky je to typ strechy sedlova, stanova. Podla typy krytiny a jej vahy treba dimenzovat aj konstrukciu stropu. Osobne som riesil tiez tuto otazku nakoniec sme sa rozhodli pre prirodnu bridlicu, vahou je tretina zo skridle. Co sa tyka trvacnosti 100 rokov a viac, nema pory, cize je nenasiakova, nerobi sa na nej mach, stalu farbu po cely cas, pretoze je to kamen. Cenovo nas vysla na urovni trochu drahsie ako viedenska skridla od tondachu. Keby si mala otazky kludne sa pytaj.

bridlica1
25. november 2013 o 14:48

Baška

Bratislava II
Registrovaný od 20.11.2013
Počet príspevkov13 Počet komentárov0 Počet likov7

Skupiny:
Užívateľ nie je členom žiadnej skupiny.

Fotoblogy

Interiérové svietidlá
pocet likov 8
Štatistiky témy